X
سبد خرید
0
جمع کل
تکمیل سفارش
با توجه به شرایط کنونی روزهای ارسال متغیر بوده و در همین قسمت اطلاع رسانی می شود. ارسال بعدی به تاریخ 20 آذر ماه می باشد.
بستن

آموزش انواع گل در گلدوزی

فهرست مقاله

در گلدوزی انواع گل از دوخت ها و روش های متنوعی برای برجسته و مینیاتوری کردن گل دوخته شده در انواع پارچه استفاده می شود. ما برای هر کدام از گل های ذکر شده روشی جداگانه ارائه می کنیم و در تلاشیم تا بهترین روش برای آموزش را ارائه دهیم.

آموزش گلدوزی طرح گل

برای آموزش گلدوزی طرح گل ابتدا لازم است که شما تصمیم بگیرید که دوست دارید چه نوع گلی بدوزید؛ سپس با انتخاب طرح گل مورد نظر شروع به دوختن کنید. در این راستا ما برای شما گلدوزی طرح های مختلفی از گل را آموزش داده ایم؛ همچنین آموزش گلدوزی با دست به صورت کامل از مقدماتی تا پیشرفته نیز برای شما قرار داده شده است.

آموزش گلدوزی گل ساده

برای دوختن گل ساده با دست بر روی پارچه در ابتدا طرح یک ستاره را بر روی پارچه رسم می کنیم. تعداد پره های ستاره دلخواه است. در ابتدا سوزن را از زیر پارچه از مرکز ستاره رو به بیرون خارج می کنیم. در همان نقطه یک کوک ساده رو به پایین می زنیم. پس از آن از ریز پارچه سوزن را از نوک یکی از پره های ستاره خارج می کنیم. سوزن را از روی خط پره ستاره در مرکز ستاره فرو می کنیم. این کار را برای هر کدام از پره های ستاره های دو تا چند بار به طور دلخواه تکرار می کنیم تا گلدوزی گل ما تکمیل شود.

آموزش گلدوزی گل سنبل

برای انجام گلدوزی گل سنبل، طرح گل را روی پارچه می کشیم. پره هایش را دایره ای رسم می کنیم. برای هر پره باید از کوک فرانسوی استفاده کنیم؛ می توانیم یک لوله به قطر نی های آشامیدنی دور سوزن بگذاریم تا زمانی که گره ها را دور سوزن سر می اندازیم، دور لوله انداخته شوند؛ در این صورت حجم نخ ها بیشتر و کوک ها برجسته تر می شوند.

آموزش گلدوزی گل پنج پر

گلدوزی گل پنج پر هم مانند گل ساده صورت می گیرد. با این تفاوت که برای گل تنها پنج پره ستاره رسم می کنیم و تعداد کوک هایی که برای هر پره می زنیم باید از سه کوک بیشتر باشد.

آموزش گلدوزی گل لاله

برای دوختن گل لاله تنها لازم است از کوک های ساده استفاده کنید. ابتدا ساقه های گل را با کوک ساده بر روی پارچه می دوزیم. سپس پره های گل را بالای ساقه می دوزیم. برای برجسته شدن هر پره باید بر روی هر پره دو کوک بزنیم.

آموزش گلدوزی گل رو کوکو

روش دوخت گل روکوکو مانند گل رز فرانسوی است. در دوخت این گل از قاعده و گره های فرانسوی استفاده می کنیم.

آموزش گلدوزی گل داوودی

برای دوخت گل داوودی هم از روش دوخت گل ساده استفاده می کنیم.  با این تفاوت که برای دوخت گل داوودی روی هر پره تنها یک کوک و در وسط ستاره ای که برای دوخت گل رسم کرده ایم یک کوک دایره ای با نخ سفید می زنیم.

آموزش گلدوزی گل میخک

برای دوختن گل میخک لازم است دسته های نخ را به صورت موازی در کنار هم قرار دهیم. انتهای دسته های نخ را با نخ رنگی دیگر روی پارچه می دوزیم.

برای آن که بتوانید انواع گل را به صورتی دلخواه گلدوزی کنید، باید وسایل مورد نیاز این کار را داشته باشید که برای تهیه لوازم گلدوزی می توانید به فروشگاه دوزی گل مراجعه کنید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

میانگین آرا 5 / 5. شمارش آرا: 1

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

برای ارسال دیدگان اول باید ثبت نام یا ورود انجام دهید.