X
سبد خرید
0
جمع کل
تکمیل سفارش
{ ارسال سفارشات روزهای یکشنبه و سه شنبه از طریق پست پیشتاز }
بستن

آموزش گلدوزی برگ

تومان

اطلاعات دوره

نوع دوره:

پیش نیاز:

تعداد فصل:

مدت دوره:

گلدوزی یکی از فوق العاده ترین کار هایی است که می توانید روی پارچه انجام دهید و همان گونه که می دانید طرح های متنوع و زیادی را می توان روی پارچه کشید و آن را اجرا کرد. در ادامه آموزش گلدوزی برگ توسط دوزی گل ارائه شده است.

آموزش گلدوزی برگ ساده

 در این قسمت آموزش گلدوزی برگ را با هم یاد می گیریم. برای دوختن برگ بر روی پارچه ابتدا باید یک برگ ساده روی آن بکشید؛ حواستان باشد که بهتر است از مداد خیاطی و یا ماژیک محو شو استفاده کنید تا در آخر کار ردی از این طرح نماند و کار جلوه بهتری داشته باشد. زمانی که یک برگ می کشید قسمت تیز سمت راست برگ را نقطه A نام گذاری کنید و نخ را از آن نقطه بیرون بیاورید و وسط برگ را نقطه B ، رو به روی آن را c  بگذارید و سوزن را ازB  وارد و از C خارج کنید‌.

سمت پایین گل برگ یعنی مقابل B  و C  نقطه D را بگذارید و این بار به سراغ نقطه D بروید و سوزن را از آن وارد و از c خارج کنید و هر بار یک مقدار پایین تر بروید. همانند مرحله قبل سوزن را از نقطه A  خارج کنید و هر بار سوزن را مقداری پایین تر بیاورید و همین روند را ادامه دهید تا برگ کامل شود.  فقط حواستان باشد که دوخت را به طور منظم انجام دهید تا کار ظاهر خود را از دست ندهد.

آموزش گلدوزی برگ-دوخت ساقه دوزی در گلدوزی

در این بخش از آموزش گلدوزی برگ به سراغ آموزش ساقه دوزی در گلدوزی می رویم. نخ های گل دوزی معمولا رشته رشته هستند و شما می توانید در برخی کار ها به دلخواه چند رشته از آن ها را جدا کنید. برای مثال برای دوخت ساقه دوزی می توانید ۳ رشته از ۶ رشته را جدا کنید و انتهای نخ را گره بزنید و سوزن را از قسمت ابتدایی پارچه وارد کنید. بعد از این که سوزن را از نقطه ۱ وارد کردید آن را حدود نیم سانت از نقطه اول از نقطه ۲ خارج کنید.  برای محکم کردن نخ در کوک اول سوزن را از بین نقطه ۱ و ۲ وارد کنید و بعد از این که نخ را محکم کردید سوزن را از نقطه ۴ خارج کنید و همین کار را تا آخر طرح ادامه دهید.

آموزش گلدوزی برگ-ساقه دوزی با دست روی چرم

توضیحات داده شده برای پارچه های کتان و نخی بوده است و در این بخش به سراغ کار روی چرم می رویم. ابتدا کل کار را اندازه بگیرید و ۴ برابر آن را از نخ جدا کنید و سوزن را نخ کنید و از سوراخ دوم کار را شروع کنید.

 1. سوزن را از سوراخ اول رد کنید.
 2. سوزن باید از سوراخ سوم رد شود.
 3. یک قدم به عقب برگردید و سوزن را از سوراخ دوم رد کنید.
 4. وقتی که کوک را از پشت زدید، نخ را به بالا بکشید.
 5. سوزن را از مسیر مشخص رد کنید و آن را بالا بکشید و تا انتهای کار نیز سوزن را به همین شکل بکشید.
 6. انتهای کار را گره بزنید و بسوزانید تا باز نشود.

لوازم مورد نیاز برای آموزش گلدوزی برگ و آموزش ساقه دوزی گلدوزی

 • شما برای انجام گلدوزی برگ به یک سری وسیله نیاز دارید؛ ما یک لیست از این لوازم برای شما تهیه می کنیم تا در اسرع وقت آن ها را تهیه کنید؛ در ابتدا باید برای کار خود به دنبال پارچه مناسب گلدوزی باشید. برای گل دوزی برگ باید پارچه کتان سفید تهیه کنید. البته شما می توانید هر رنگی که می خواهید را انتخاب کنید اما معمولا رنگ های روشن خیلی گزینه بهتری هستند. ‌سعی کنید پارچه ای انتخاب کنید که بتواند نور را به خوبی از خود عبور دهد و یا این که زیر نور خطوط آن به خوبی دیده شوند. نخ، سوزن، کاربن،‌ قیچی، خودکار، لایه چسب، کارگاه از دیگر لوازم مورد نیاز گلدوزی است که حتما باید آن ها را تهیه کنید.
 • اگر نقاشی خوبی ندارید و نمی توانید به خوبی روی پارچه طرح بزنید یک الگوی خوب بخرید و آن را با کمک‌ سنجاق های کوچک به پارچه خود وصل کنید البته می توانید از الگوهای آماده در اینترنت نیز استفاده کنید اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای شروع از طرح های ساده استفاده کنید.

برای یادگیری تخصصی و حرفه ای، در این دوره آموزشی دوزی گل شرکت کنید تا تمام نکات مهم و کلیدی را یاد بگیرید و در کوتاه ترین زمان ممکن با تکنیک های درست گلدوزی برگ و ساقه را انجام دهید. همچنین برای آن که بتوانید گلدوزی را در انواع مختلف فراگیرید، می توانید دوره جامع آموزش گلدوزی دوزی گل را مشاهده کنید.

  نظرات

  برای ارسال دیدگاه اول باید ثبت نام یا ورود انجام دهید.
  برای ارسال دیدگاه ابتدا ورود/عضویت انجام دهید
  راه های ارتباطی
  doozigol_admin@
  09901909858