X
این متن برای تست می باشد.

طرح خام گلدوزی برزیلی

فهرست مطالب

  در این مطلب قصد داریم موضوع طرح خام گلدوزی برزیلی را بررسی کنیم. و در عین حال چند مدل از طرح های خام ساده را برای شما ارائه دهیم.

  گلدوزی یکی از هنرهای مورد علاقه در بین خانم ها می باشد. برای انجام گلدوزی اول باید طرحی که می خواهید گلدوزی کنید را بیابید. برای این منظور می توانید از طرح خام گلدوزی برزیلی استفاده کنید و یا خودتان طرحی که مد نظر دارید را بکشید. گلدوزی با دست روی مانتو، لباس، شال، لباس مجلسی و …کاربرد دارد. همین طور با استفاده از هنر گلدوزی می توانید یک

  تابلو گلدوزی زیبا درست کنید و یا با کارگاه به دیوار اتاق نصب نمایید.

  در زیر چند نمونه از جذاب ترین و زیباترین طرح های خام گلدوزی برزیلی که قابلیت پیاده سازی شدن روی پارچه را دارند را مشاهده میکنید.

  جهت ذخیره طرح خام گلدوزی مورد نظر روی هر تصویر کلیک راست کرده و گزینه Save Image را بزنید.

  در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود.

  1. · گلدوزی برزیلی چیست؟

  2. · چگونه می توان طرح خام گلدوزی برزیلی را بدست آورد؟

  3. · چگونه در منزل گلدوزی برزیلی کنیم؟

  4. · انواع دوخت های پایه گلدوزی برزیلی کدامند؟

  گلدوزی برزیلی چیست؟

  ما اینجاییم تا شما را با انواع گلدوزی آشنا کنیم. پس از خواندن مقالات این سایت می توانید به اطلاعات خوبی در زمینه گلدوزی دست پیدا کنید. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که گلدوزی به دو دسته کلی گلدوزی ساده و برجسته تقسیم می شود. گلدوزی برجسته در اصلاح هنرمندان عرصه گلدوزی، به گلدوزی برزیلی مشهور است. اینکه چرا به این نوع از گلدوزی، برزیلی می گویند مشخص نیست . اما توجه شما را به این نکته جلب می کنم که نام بعضی از گره ها و دوخت هایی که در گلدوزی استفاده می شود، بر اساس نام کشورهاست.

  مثلا یکی از مهم ترین گره هایی که در گلدوزی خیلی کاربرد دارد، گره فرانسوی است. در رابطه با علت نام گذاری این گره هم اطلاعاتی موثقی در دست نیست. اما آنچه که در این میان بسیار اهمیت دارد، این است که در دوره قاجار ، ناصر الدین شاه با سفر به فرنگ با هنرهایی آشنا شد که پیش از آن در ایران وجود نداشتند و یا اینکه به رواج بسیار نرسیده بودند. یکی از این هنر ها ساخت گل های مصنوعی بود.

  احتمال می رود که گلدوزی هم به شکل امروزی یکی از همان هنر هایی باشد که توسط ناصر الدین شاه به کشور وارد شده باشد. چرا که در هنگام سفر، پادشاه قاجار مجذوب هنرهای فرنگی می شود و از هنرمندان آن کشورها دعوت می کند تا به ایران آمده و هنر خود را در ایران به دیگران آموزش بدهند. احتمالا به این دلیل که آموزش دهندگان اصلی این هنر ها خارجی بوده اند، نام بعضی از قواعد این هنر ها را بر اساس نام این کشورها انتخاب شده کرده اند. البته این مهم را فراموش نکنید که به دلیل قرار گیری بر سر جاده ابریشم همیشه نخ های فوق العاده مرغوبی در کشور موجود بوده است و به همین دلیل از گلدوزی بهره می برده است. اما منظور از وارد شدن گلدوزی از فرنگ به شکل امروزی می باشد.

  این مقدمه کوتاه فتح بابی است تا بتوانیم در ادامه این مقاله به بررسی گلدوزی برجسته یا همان گلدوزی برزیلی بپردازیم.

  چگونه می توان طرح خام گلدوزی برزیلی را بدست آورد؟

  پاسخ به این سوال سخت نیست. امروزه با ساده ترین جست و جوهای اینترنتی در شبکه های مجازی و یا گوگل می توانید انواع طرح های خام گلدوزی برزیلی را بدست بیاورید. همچنین می توانید این طرح ها را از کتابچه هایی که در فروشگاههای فروش لوازم گلدوزی موجود است ، استخراج کنید. نکته مهم این است که طرح خام گلدوزی برزیلی با طرح های خام دیگر تفاوتی ندارد. بلکه این دوخت متفاوت است که گلدوزی برزیلی را متمایز می کند.

  پس از بدست آوردن طرح مربوطه می بایست این طرح را بر روی پارچه منتقل کنید.( پیشنهاد می کنیم برای اطلاع دقیق تر از نحوه انتقال طرح گلدوزی روی پارچه مقاله مربوطه را مطالعه کنید)

  اشتراک گذاری این مقاله
  دیدگاه خود را برای این مقاله بنویسید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مقالات مرتبط