به دلیل انبارگردانی و جابجایی امکان خرید و سفارش از محصولات ناموجود تا تاریخ 2 بهمن ماه مقدور نخواهد بود

قیمت گلدوزی با دست

Wednesday، ۲۰ Aazar ۱۳۹۸

در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « قیمت گلدوزی با دست » آشنا نماییم.

از دیر باز تا کنون هنر « گلدوزی » مورد توجه افراد به خصوص خانم ها بوده است . این هنر زیبا و ظریف با ذوق و سلیقه خانم ها بیشتر سازگار است . از این رو توسط خانم ها با استقبال روبه رو می شود . این هنر به لحاظ تکنیکی از گذشته دور با دست انجام می شده است .

اصطلاح گلدوزی با دست یعنی روش گلدوزی از طریق دست که به صورت یک کار سنتی تلقی می شود . این هنر بسیار جذاب است ، زیرا می توان طرح های متنوع ، جالب و دلخواهی را انتخاب و با دست شروع به انجام آن نمود .

البته در دنیای امروز که دنیای تکنولوژی و فناوری است ، نباید حضور تاک تیک های فناورانه را در این حوزه نا دیده گرفت . به بیان دیگر وجود تکنولوژی و هنر های فناورانه نیز در جامعه امروزی توانسته است جای خود را در دنیای هنر گلدوزی با دست نیز نمایان سازد . اما به طور کلی نتیجه نهایی کار دستی است که روی طرح ایجاد شده به گلدوزی آن اقدام می کند .

هنر جذاب و ظریف گلدوزی در زمان حال به دو طریق قابل انجام است . این دو روش می توانند خروجی های مشابه ولی با کمی تفاوت در کار جذابیت های خود را به نمایش بگذارند . در واقع انواع گلدوزی به طور کلی می تواند شامل دو مورد باشد . این دو مورد عبارت هستند از :

1) گلدوزی به روش کامپیوتری .

2) گلدوزی به روش دستی .

همانطور که پیش از این نیز تاکید شد، تمرکز ما بر گلدوزی به روش دستی می باشد. همچنین می دانیم که گلدوزی با دست یکی از هنر هایی است که هر کسی دوست دارد با آن آشنا باشد و یا از آن استفاده نماید. این امر به دلیل زیبایی و تنوع طرح روی انواع پارچه است که توجه افراد را به خود جلب کرده است . در این مقاله به بررسی گلدوزی با دست و همچنین قیمت گلدوزی با دست می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع ، با ما همراه باشید .

در این مقاله سعی می کنیم تا به سوالات زیر پاسخ بدهیم :

روش انجام گلدوزی در زمان تهیه طرح برای گلدوزی چگونه است ؟

رایج ترین روش گلدوزی کدام است ؟

قیمت گلدوزی با دست چقدر است ؟

کاربرد اصلی گلدوزی با دست در چه جاهایی بیشتر است ؟

روش انجام گلدوزی در زمان تهیه طرح برای گلدوزی چگونه است ؟

هنر زیبای گلدوزی برای شروع کار نیاز به داشتن طرحی زیبا دارد . این طرح به تواند به روش های جالبی ایجاد شود . برای وضوح بیشتر بهتر از موارد بیان شده را به صورت لیست وار بیان نمود که عبارت است از :

1) مشتری خود به صورت حضوری به مرکز انجام گلدوزی مراجعه می کند و در آن جا می تواند طبق کاتالوگ و مشاهده کار های قبلی ، طرحی را به دلخواه خود انتخاب نماید . این روش همان انتخاب طرح قبلی مطابق با سلیقه مشتری است .

2) در حالت دوم مشتری سفارش دهنده طرح ، از قبل طرحی را در ذهن داشته یا طرح مورد علاقه خود را به همراه می آورد . این طرح توسط دستگاه قابل شناسایی شده و خروجی طرح مورد نظر ایجاد می شود . این روش برای مشتریان خاص با سلایق خاص بسیار کاربر پسند است .

دو روش بیان شده می تواند توسط مشتری سفارش داده شود تا بعد از آن کار گلدوزی طرح توسط کامپیوتر یا به صورت دستی انجام شود که این مورد هم بنا به سلیقه و نظر مشتری می تواند اعمال شود . اما می توان یاد آور شد که نتیجه کار دستی بسیار زیبا تر و با دوام تر از کار گلدوزی با کامپیوتر است . همچنین تنوع رنگ در نخ نیز در کار های دستی می تواند بیشتر دیده شود .

رایج ترین روش گلدوزی کدام است ؟

در میان دو روش بیان شده یعنی روش کامپیوتری و دستی ، روش کامپیوتری بیش از روش دستی رواج دارد . علت این پدیده به خاطر آن است که کامپیوتر با سرعت بیشتری می تواند کار گلدوزی را به انجام برساند . اما کار دست نیاز به زمان دارد . پس می توان بیان نمود که حجم کار گلدوزی با کامپیوتر نمی تواند با حجم کار دستی مقایسه شود . زیرا در رتبه بالاتری از مقدار حجم کاری قرار دارد .

این اتفاق هم اگر به صورت جذب و استخدام افراد بیشتر برای کار با دست باشد باز هم جوابگو نیست . اما باید در همین جا نکته ای را بیان نمود که کیفیت کار نهایی با دست برای گلدوزی بسیار بالاتر از کیفیت گلدوزی با کامپیوتر است .


قیمت گلدوزی با دست چقدر است ؟

بر اساس پاراگراف قبلی می توان این نکته را استنباط نمود که به دلیل بالا بودن کیفیت کار گلدوزی با دست بدون شک قیمت تمام شده گلدوزی با دست نیز دارای قیمت بالاتری نسبت به گلدوزی با کامپیوتر است . در یک نگاه کلی می توان عوامل مؤثر بر قیمت گلدوزی را در لیست زیر بیان نمود که عبارت اند از :

1) گلدوزی با دست می تواند بر اساس طرح مورد نظر یا دلخواه شخص باشد . حتی اگر طرحی در ذهن فرد متقاضی باشد می تواند برای گل دوزی اعمال گردد .

2) نوع نخ مورد نظر یا دلخواه نیز عامل دومی است که در میزان قیمت گلدوزی با دست تأثیر گذار است . به عبارت دیگر نخ می تواند از جنس های مختلف شامل نخ های ظریف تا نخ های ضخیم و یا حتی نوع ابریشمی باشد . جنس نخ نیز می تواند توسط فرد متقاضی برای گلدوزی تعیین گردد .

3) عامل سوم بر اساس میزان مهارت شخصی است که کار گلدوزی را انجام می دهد . هر چه قدر این فرد در انجام کار خود خبره تر باشد به طور یقین تجربه بیشتری برای گلدوزی دارد و یا حتی می تواند در زمان کم تر از زمان تعیین شده سفارش خود را به دست مشتری برساند . این پدیده یعنی تحویل یک کار بسیار دلخواه و زیبا در کوتاه ترین زمان ممکن .

4) عامل بعدی نوع کار است، به طوری که قیمت گلدوزی با دست روی انواع لباس، کیف، روسری، دستمال و موارد اینچنینی ارتباط مستقیم با جنس پارچه و حجم دوخت دارد، در این مورد اگر پارچه و دوخت این موارد بر عهده ی شخصی که گلدوزی میکند باشد، تاثیر زیادی روی قیمت تمام شده کار دارد. اگر کار به صورت دیوارکوب باشد، ابعاد و نوع کارگاه و یا قاب و بوم مصرقی، نیز روی قیمت کار تاثیر گذار است.

بر اساس عوامل یاد شده می توان در نظر داشت که گلدوزی با دست می تواند یک هنر بسیار جالب و مشتری پسند باشد که همه روزه با استقبال زیادی از سوی مردم مواجه می شود .

کاربرد اصلی گلدوزی با دست در چه جاهایی بیشتر است ؟

همان طور که بیان شد گلدوزی با دست ، روی انواع پارچه انجام می شود که می تواند این پارچه هر نوعی باشد . از پارچه نازک گرفته تا پارچه ضخیم می توان کار گلدوزی را برای زیبا تر کردن پارچه یا لباس انجام داد . از این رو پارچه می تواند لباس باشد یا انواع لوازم پارچه ای در منزل . برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به مقاله پارچه مناسب گلدوزی مراجعه کنید

در میان افراد ، مراکز اداری یا خصوصی علاقه دارند که برای پرسنل کاری خود لباس فرم زیبا با طرح یا آرم شرکت یا اداره خود تهیه نمایند . از این بیشتر ترجیح می دهند ، برای نمایان شدن بیشتر از طرح های زیبا و دلخواه خود به صورت گلدوزی با دست بهره ببرند . پس برای سفارش پیشنهاد خود به افراد با تجربه در زمینه هنر گلدوزی با دست مراجعه می کنند تا سفارش خود را به طور دقیق بیان نمایند .

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید.