X
سبد خرید
0
جمع کل
تکمیل سفارش
{ با توجه به بروز مشکل در درگاه پرداخت آنلاین، در حال حاضر لطفا از گزینه کارت به کارت استفاده نمایید، ارسال روزهای دوشنبه و چهارشنبه }
بستن

پارچه مناسب گلدوزی

فهرست مقاله

پارچه مناسب گلدوزی یکی وسایل مهم و مورد نیاز برای شروع این هنر است. گلدوزی نوعی صنایع دستی به حساب می آید که در آن می توانید به کمک نخ و سوزن کار خود را انجام دهید، براساس نتایج بدست آمده گفته شده است که گلدوزی به عنوان یکی از شناخته شده ترین هنرها و کارهایی به حساب می آید که توانسته است افراد زیادی را به خود جذب کند. گلدوزی در گذشته تا به امروز توسط دست انجام میشد اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی وسایل های جدیدتر و پیشرفته تری شناخته شد که به وسلیه ی آن ها می توانید گلدوزی را انجام دهید.

زمانی که گلدوزی را شروع می کنید می توانید از نخ ها مختلف با رنگ های متنوع همراه با مروارید ها و دیگر تجهیزاتی که باعث می شود کارشما مورد علاقه دیگران قرار گیرد استفاده کنید. اگر به این موضوع دقت کرده باشید بر روی لباس ها، کلاه، روسری، مانتو و… نقش و نگارهایی با نخ های رنگی طراحی شده است که به آن گلدوزی گفته می شود.

در ادامه سعی می شود تا به سوالاتی که احتمال میرود در زمینه پارچه مناسب گلدوزی برای شما مطرح شده باشد، پاسخ بدهیم:

  • گلدوزی با دست را بر روی چه پارچه هایی می توان انجام داد؟
  • گلدوزی با دست در نهایت باید بر روی چه پارچه ای پیاده سازی می شود؟
  • گلدوزی برروی پارچه به چند صورت انجام می شود؟
  • آیا پارچه ای که قرار است روی آن طرح گلدوزی انجام شود مهم است؟
  • ایا با تغییر پارچه گلدوزی، دیگر وسایل هم تغییر می کنند؟
  • پارچه مناسب برای گلدوزی چیست؟
پارچه مناسب گلدوزی

گلدوزی با دست را بر روی چه پارچه هایی می توان انجام داد؟

گلدوزی از آنجایی که هنری سلیقه ای می باشد بر روی پارچه های مختلف از جمله انواع لباس های مجلسی، مانتو، رو میزی، پرده اتاق خواب، پرده سالن پذیرایی و ملحفه انجام می شود. این طرح های گلدوزی شده می تواند زیبایی لباس ها و پارچه ها دو چندان کند. یکی از مواردی که هنگام انجام کار گلدوزی بسیار اهمیت دارد قرار دادن صحیح طرح در کارگاه گلدوزی می باشد که بتوان به کمک آن کار گلدوزی را ساده تر انجام داد. بنابر این به شما پیشنهاد می کنیم به مقاله انداختن طرح روی پارچه برای گلدوزی مراجعه کنید تا با روش های دقیق انتقال طرح بر روی پارچه آشنا شوید.

همانطور که قبلا هم ذکر شد گلدوزی با دست با وجود داشتن طرح های گوناگون کاری سلیقه ای بوده که نه تنها افراد بزرگسال بلکه نوجوانان نیز می توانند با انتخاب طرح های ساده و فانتزی این کار را انجام دهند. این کار سبب می شود که تمامی افراد در هر سنی که هستند صبر و حوصله بیشتری پیدا کنند و از لحاظ نبوغ و هوش به مراتب بالاتر از افراد هم رده سنی خود باشند، چرا که امروزه اکثر بازی های کودکان کامپیوتری و پلی استیشنی هستند که به مرور باعث می شوند شخصیت کودک شما به انزوا کشیده شود.

البته بزرگسالان عزیز و مادران باید در نظر داشته باشند تا زمانی که کودک کار با سوزن را به خوبی یاد نگرفته است او را رها نکنند و تا یادگیری کامل کودک کنار وی حضور داشته باشند

پارچه مناسب گلدوزی با دست

گلدوزی با دست در نهایت باید بر روی چه پارچه ای پیاده سازی می شود؟

طرح های ساده موجود در بازار برای گلدوزی با دست طرح هایی هستند که بر روی کاغذ آچار و یا تیکه های از پارچه قرار دارند . اگر شما تازه کار هستید می توانید طرح ساده را بر روی تکه ای پارچه سفید اعمال کنید و سپس در نهایت دقت به خلق آثار هنری خود اقدام نمایید . اما برای بانوان با تجربه تر گلدوزی بر روی تیکه های لباس ، رومیزی ها و پرده های مختلف هم قابل انجام است . زمینه این کار برخلاف کار افراد مبتدی ممکن است رنگ بندی خاص خودش را داشته باشد و شما مجبور باشید بر روی انواع پارچه ها با رنگ های مخلتف طرح های ساده ای را ایجاد کنید .

در همین زمینه برای تهیه انواع پارچه گلدوزی روی لینک زیر کلیک کنید: خرید پارچه گلدوزی

گلدوزی برروی پارچه به چند صورت انجام می شود؟

برای انجام گلدوزی دو راه وجود دارد یکی از این راه ها مربوط به گلدوزی کامپیوتری و دیگری مربوط به گلدوزی دستی می شود. این دو گلدوزی در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد، گلدوزی های کامپیوتری با استفاده از چرخ خیاطی است اما گلدوزی دستی توسط دست انجام می شود و برای طرح های مختلف برروی، شال، روسری، مانتو، لباس و… مورد استفاده قرار می گیرد.

پارچه مناسب طرح گلدوزی

آیا پارچه ای که قرار است روی آن طرح گلدوزی انجام شود مهم است؟

معمولا افراد فکر می کنند که برای طرح گلدوزی نیازی به پارچه خوبی نداریم و جنس آن تاثیر چندانی برا طرح و گلدوزی ندارد. اما باید بگوییم که این امر بسیار اشتباه است چرا که جنس پارچه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و اینکه قرار است چه نوع نخی به کار رفته شود می تواند به روی پارچه تاثیر بگذارد. زمانی که شما می خواهید طرحی را گلدوزی کنید باید به این موضوع توجه داشته باشید که پارچه ی شما از چه جنسی برخوردار است و چه نوع گلدوزی برای آن مناسب می باشد که به پارچه ی شما لطمه ای وارد نشود، بفرض مثال طرح گلدوزی برروی پارچه هایی که لی هستند همانند شلوار لی با طرح گلدوزی برروی مانتو بسیار متفاوت است و با توجه به نوع پارچه از نخ گلدوزی و دیگر عوامل مربوطه استفاده می شود.

آیا با تغییر پارچه گلدوزی، دیگر وسایل هم تغییر می کنند؟

برای پاسخ به این سوال باید یادآور شویم که هر پارچه ای شرایط خاص خودش را دارد. مثلا با تغییر هر نوعی از پارچه، سوزن گلدوزی هم تغییر می کند. همچنین سوزن شماره دوزی وجود دارد که باید برای این هنر مورد استفاده قرار گیرد. مثلا اگر از پارچه نسبتا ضخیم استفاده می کنید، می توانید از سوزن بیتوین با شماره های مختلف استفاده کنید. اگر پارچه خیلی ضخیم بود سوزن چنایل باید انتخاب شود.

اگر پارچه شما تور شماره دوزی درشت می باشد از سوزن تاپستری و اگر پارچه مورد استفاده برای گلدوزی حریر است، سوزن شارپ را مورد انتخاب قرار دهید. در این رابطه می توان برای هر پارچه ای تجهیزات دیگری را مثال زد ، که بر اساس نوع پارچه ی انتخابی باید تغییر کند.

پارچه مورد استفاده برای گلدوزی

پارچه مناسب برای گلدوزی چیست؟

شاید برای پاسخ به این سوال بهتر باشد که اول به این سوال جواب بدهیم که بر روی چه پارچه ای نباید گلدوزی انجام داد؟ جواب به این سوال واضح است و یک قانون اساسی دارد. هر پارچه ای که به صورت کش دار بافته شده باشد و درهم تنیدن تار و پود پارچه بر اساس خاصیت کشسانی انجام شده باشد، برای گلدوزی مناسب نیست.

در عین حال هر نوع دیگری از پارچه ها می توان گلدوزی را انجام داد. و شاید به همین دلیل باشد که دامنه گسترش گلدوزی بسیار گسترده شده است و بر هر نوع وسیله ی پارچه ای می توان گلدوزی انجام داد. در عین حال پارچه های مناسب برای گلدوزی را می توان از سه مرکز اصلی خریداری نمود:

1. پارچه فروشی ها: تقریبا می توان گفت که در همه پارچه فروشی ها انواع مختلفی از پارچه موجود است. پارچه هایی مانند متقال، نخ پنبه، پارچه با الیاف طبیعی، انواع گونی بافت ها، لنین، شانتون و کتان برای گلدوزی کاملا مناسب هستند که البته در انواع پارچه فروشی ها هم موجود هستند.

2. خرازی ها: مرکز دیگری که می توانید به آن ها برای تهیه پارچه مناسب برای گلدوزی مراجعه کنید، خرازی ها هستند. در اکثر خرازی ها می توانید انواع 24 کانت و 28 کانت شماره دوزی برای گلدوزی را تهیه کنید.

3. بخش فروش سایت دوزی گل: پارچه ی همه گلدوزی هایی که در سایت دوزی گل مشاهده می کنید را می توانید در بخش فروش سایت دوزی گل تهیه کنید. یکی از مهم ترین مزایای خرید از این بخش این است که اجناس توسط متخصصان گلدوزی تهیه و گردآوری شده اند، بنابر این از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در عین حال شما می توانید همه وسایل مورد نیاز خود برای گلدوزی را از همین بخش تهیه کنید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و این مقاله باعث افزایش توجه شما در انتخاب پارچه ی گلدوزی شده باشد.

برای یادگیری جامع گلدوزی، دوره جامع گلدوزی آنلاین در سایت دوزی گل را مشاهده کنید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

میانگین آرا 2.8 / 5. شمارش آرا: 8

رایی یافت نشد. اولین نفری باشید که رای میدهید.

برای ارسال دیدگاه اول باید ثبت نام یا ورود انجام دهید.