X
سبد خرید
0
جمع کل
تکمیل سفارش
با توجه به تعطیلات، ارسال بعدی چهارشنبه 6 مهر خواهد بود، جهت پشتیبانی فقط با شماره 09901909858 تماس بگیرید.
بستن

آموزش گلدوزی روی لباس

فهرست مقاله

موضوعی که در این مقاله به آن میپردازیم آموزش گلدوزی روی لباس است.

گلدوزی یکی از قدیمی ترین هنر های بشر می باشد. که از گذشته تا کنون افراد زیادی به این هنر زیبا علاقه مند هستند. گلدوزی به طور معمول به دو دسته تقسیم می گردد ؛ گلدوزی دستی و گلدوزی ماشینی، که در این مقاله سعی داریم گلدوزی دستی روی لباس را برای شما شرح بدهیم .

گلدوزی روی لباس

 

در ادامه این مقاله ما قصد داریم تا با پاسخ گویی به سوالات زیر شما را با این هنر زیبا و محبوب بیشتر آشنا کنیم.

۱- گلدوزی با دست برای چه لباس هایی مناسب است؟

۲- گلدوزی با دست روی مانتو بیشتر در چه قسمت هایی استفاده می شود؟

3- گلدوزی با دست روی شال بیشتر در چه قسمت هایی استفاده می شود؟

4- گلدوزی با دست روی شلوار بیشتر در چه قسمت هایی استفاده می شود؟

5- بیشتر از چه طرح هایی برای گلدوزی با دست روی لباس استفاده می شود؟

6- آموزش گلدوزی با دست روی لباس را چگونه می توان فرا گرفت؟

 

۱- گلدوزی با دست برای چه لباس هایی مناسب است؟

گلدوزی با دست را می توان بر روی لباس ها و پارچه های مختلف، مثل مانتو ، شلوار، شال یا روسری و… انجام داد. بهتر است جنس لباس از کتان یا ابریشم باشد. همچنین لباس هایی که الیاف مصنوعی یا مخمل دارند را نیز می توان استفاده کرد. اما روی پارچه های کشی این امر امکان پذیر نیست.

برای افراد مبتدی بهتر است در هنگام یادگیری از پارچه ای که تار و پود آن مشخص باشد و نور به راحتی از آن عبور کند استفاده کنند. استفاده از این نوع پارچه ها برای ایجاد و نمای بهتر کار شما بسیار سودمند و کمک کننده است. همچنین این امر به شما برای یادگیری سریعتر وبهتر کمک خواهد کرد و می توانید به راحتی و با دقت گلدوزی کنید و از آن لذت ببرید.

۲- گلدوزی با دست روی مانتو بیشتر در چه قسمت هایی استفاده می شود؟

برای گلدوزی با دست روی مانتو قسمت های مختلفی را می توان انتخاب کرد به طور مثال روی یقه روی آستین، سر آستین، روی جیب ها ،روی سینه ، قسمت بالا تنه، پایین تنه مانتو و… می توان گلدوزی کرد. اما قبل از شروع هر کاری ابتدا باید طرح مورد نظر را انتخاب کنیم و آن را به وسیله کاربن یا وسیله دیگری روی پارچه طراحی کنید.

لازم به ذکر است بهترین دوخت برای گلدوزی روی مانتو دوخت ساتن دوزی و ابریشم دوزی است.

همچنین برای گلدوزی روی مانتو در انتخاب رنگ نخ ها نیز باید دقت کرد. و رنگ هایی را انتخاب کرد که با رنگ مانتو و لباس بیشترین هماهنگی و هم خوانی را داشته باشند.

اگر از نخ هایی با رنگ شاد و جیغ استفاده کنید طرح شما جلوه بهتری خواهد داشت. مانتوهایی که رنگ روشنی دارند طرح شما را بهتر نمایان می کنند.

باید به این نکته نیز توجه کنید که برای آن که رنگ نخ در هر بار شستشو کمرنگ تر نشود ، از نخ هایی استفاده کنید که رنگ ثابتی دارند . تا زیبایی وجلوه آن ماندگار باشد.

گلدوزی روی مانتو

۳- گلدوزی با دست روی شال بیشتر در چه قسمت هایی استفاده می شود؟

اگر از شال های ساده ی خود خسته شده اید یا می خواهید به آن ها جلوه وزیبایی خاصی بدهید گلدوزی با دست یکی از روش های آسان ، کم هزینه و همچنین زیبا است. علاوه بر آن سبب درخشیدن شما در مهمانی ها می شود.

برای گلدوزی با دست روی شال، می توان از دوخت های برجسته یا ساده استفاده کرد که در تصویر فوق نمونه این دو دوخت را می توانید ببینید. همان طور که مشاهده می کنید هر کدام از این دوخت ها(دوخت ساده، برجسته) زیبایی و جلوه خاص خود را دارند.

گلدوزی با دست را می توان بر روی حاشیه های شال یا قسمت پایین و یا روی تمام سطح شال انجام داد. برای شروع کار ابتدا طرح مناسب و مورد نظر خود را که بهتر است ساده باشد را روی شال یا روسری خود بکشید و شروع به دوخت کنید.

همچنین باید به این نکته توجه و دقت داشته باشید که نخی را که استفاده می کنید ، رنگ پس ندهد برای این کار کافیست کمی نخ را با آب مرطوب کنید ، تا مطمئن شوید و سپس شروع به دوخت اثر هنری خود کنید.

گلدوزی روی شال

4- گلدوزی با دست روی شلوار بیشتر در چه قسمت هایی استفاده می شود؟

شلوارها معمولا طرح وشکل ساده ای دارند اما با گلدوزی بر روی انواع شلوار مخصوصا شلوار های جین می توانید زیبایی خیره کننده ای را به آن ببخشید.

گلدوزی با دست روی شلوار را می توان در قسمت های مختلف آن مانند روی جیب، زانو، پاچه شلوار و… طرح های ساده و زیبایی را بدوزید و از نتیجه آن شگفت زده شوید.

گلدوزی با دست روی شلوار                                    گلدوزی با دست روی شلوار

5- بیشتر از چه طرح هایی برای گلدوزی با دست روی لباس استفاده می شود؟

برای گلدوزی با دست دوخت ها و طرح های متنوع زیادی وجود دارد اما برای گلدوزی ابتدا باید دوخت های ساده و ابتدایی را که عبارت اند از دوخت بخیه ساده، شلال ساده، گره فرانسوی، ساقه دوزی، زنجیره و دیگر دوخت های پایه را باید بلد باشید.

چنان چه شما با این دوخت ها آشنایی دارید می توانید به سادگی یک طرح زیبا را خلق کنید. یاد گیری این دوخت ها نیز بسیار ساده و راحت می باشد تنها با کمی تمرین و دقت می توانید این دوخت ها را یاد بگیرید. برای این منظور می تواند در دوره های مجازی آموزش گلدوزی سایت دوزی گل شرکت کنید.

روش های مختلفی برای دوخت گل ، برگ و ساقه وجود دارد به طور مثال دوخت گل رز برزیلی، رز عنکبوتی، گره فرانسوی که تمامی این موارد طرح ها و دوخت های مختلفی برای گلدوزی با دست هستند وجود دارد.

گلدوزی روی لباس                                   

 

– آموزش گلدوزی با دست روی لباس را چگونه می توان فرا گرفت؟

برای آموزش گلدوزی با دست روی لباس راه های زیادی وجود دارد که به شما برای یادگیری این هنر زیبا کمک می کند. همچنین یادگیری گلدوزی با دست کار سختی نیست و شما در خانه تنها با کمی جستجو در اینترنت ویدئو ها و ایده های مختلفی را می توانید بیابید.

تنها با دیدن کلیپ های و فیلم های آموزشی و تمرین و تکرار در این کار می توانید گلدوزی را شروع کنید و یا اینکه می توانید با شرکت در کلاس های آموزشی و یا خواندن کتاب های آموزشی به یاد گیری این هنر زیبا و کاربردی بپردازید. این نکته را فراموش نکنید که با شرکت در دوره های آموزشی ، گلدوزی شما بسیار حرفه ای جلوه خواهد کرد چرا که این هنر را به صورت اساسی یاد گرفته اید. و به همین دلیل می توانید از طریق گلدوزی کسب درآمد هم بکنید . یکی از بهترین دوره ها آموزش گلدوزی، دوره های مجازی می باشد که سایت دوزی گل برگزار کننده آن است .

از توجه وهمراهی شما عزیزان سپاسگزاریم.

برای ارسال دیدگان اول باید ثبت نام یا ورود انجام دهید.